вівторок, 12 грудня 2023 р.

Акція "16 днів проти насильства"

 З 25 листопада 2023 року в ННВК №16 «Престиж» стартувала щорічна кампанія «16 днів проти насилля» під девізом «#BE_FRIENDS».  Міжнародна акція розпочалась  із флешмобу «Наші долоньки проти насильства», учні молодших класів писали звернення з побажаннями миру, добра, радості, терпіння, розуміння та закликали всіх бути добрішими.

На занятті «Добро починається з тебе» вихованці дошкільного підрозділу  створили "Долоньки толерантності", пригадали правила дружби.

Для учнів 5-6-х класів впроваджувалась просвітницько-профілактична гра «Коло безпеки», яка не тільки розкриває такі поняття як булінг, кібербулінг, домашнє насильство, а й навчає як протидіяти та до кого можна звертатися у разі потреби. Дев’ятикласники створювали постери «Ми проти булінгу», "Сім'я - простір без насильства", адже школа та родина - це місця безпеки, затишку та комфорту.

 До Міжнародного дня людей з інвалідністю учні 7-8 класів   переглянули мотиваційний фільм про людей з обмеженими можливостями.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом одинадцятикласники  зіграли у  гру «Правда чи фейк про ВІЛ» та отримали пам'ятки безпеки «СНІД не вирок». Учні 9 класів взяли участь у   цікавій вікторині  «Знавці права», присвяченій Дню прав людини, під час якої пригадали свої  права та обов’язки, обговорили основні статті Конвенції про права дитини.

Завершенням акції стало відео «Вільні люди» https://youtu.be/m3_zrHqEPkM?si=4ktSh-JKdj1rvRIu від учнівського самоврядування, яке нагадало  усім, що найвищою цінністю  є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність. 
















неділя, 15 жовтня 2023 р.

Комунікація та взаємодія серед учителів та учнів

 

Проєкт соціальної дії "Клуб "Peer-to-peer"

ННВК № 16 “Престиж” спирається на сучасні аспекти освіти в педагогічній теорії і практиці. У цей час тривають пошуки оптимальних і перспективних шляхів демократизації, гуманізації та індивідуалізації навчально-виховного процесу в освітньому середовищі сучасної школи, що сприятиме розвитку і саморозвитку вчителя й учня, надаючи ознак інноваційності їхній спільній діяльності.

Працюючи над цим питанням у нашому закладі, Тишкевич І.М.( вчитель географії) та Степнова Єлізавета (учениця 11-А класу) розпочали реалізацію проєкту соціальної дії "Клуб "Peer-to-peer".

Проєкт направленний на посилення освітньої взаємодії «вчитель-учень» на засадах рівний-рівному між суб'єктами освітнього процесу ННВК №16 «Престиж» шляхом організації та впровадження клубу з обміну досвідом та розвитку всебічних навичок учителів та учнів.

У межах даного проєкту був проведений тренінг «Комунікація та взаємодія рівний-рівному серед вчителів та учнів», який провели практичний психолог Ковтун Л.В. та соціальний працівник Крисько О.М..

Учасники заходу змоглу підвищити рівень обізнаності з тематики та налагодження комунікації серед вчителів та учнів. Практично попрацювали над компонентами взаємодії, сформували та налагодили шляхи спільної комунікації на засадах "рівний- рівному", створили спільне бачення щодо школи, як осередку рівності, а також творчо, завзято та активно провести час.

Проєкт реалізується у межах навчальної програми «Лабораторія Відповідальних Громадян», яка реалізується ГО «Лабораторія Ініціативної Молоді» в межах проєкту ТиХо, який реалізує ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця» за підтримки Уряду Японії і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

#Лабораторія_Відповідальних_Громадян

#UNICEF

#ГО_ЛІМ

#НІЖИН_МЦ

 






вівторок, 10 жовтня 2023 р.

Всесвітній день психічного (ментального ) здоров'я

 10 жовтня до Всесвітнього дня психічного здоров’я у ННВК №16 «Престиж» стартував інтерактивний івент «Подорож до ментального здоров’я». Здобувачі освіти 8-х класів відвідали локації: «Арттерапія», «Дихаємо правильно», «Техніки самодопомоги», «Турбота про мозок», «Як опанувати стрес». Учні опановували техніки боротьби зі стресом, вчилися регулювати емоційний стан та розуміти власні емоції.

У межах ініціативи Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) разом із громадською організацією «Рух Олександра Педана «JuniorS» учні 3-4-х класів долучились до Всеукраїнського флешмобу «Руханка сили» для підтримки ментального здоров’я.

Дбаймо про своє психічне здоров’я кожного дня!



https://www.youtube.com/watch?v=vpyUwJq4vCk












вівторок, 3 жовтня 2023 р.

Школа - осередок рівності

Усеукраїнський тиждень протидії булінгу в ННВК №16 «Престиж» пройшов під гаслом «Школа — осередок рівності». Класні керівники 1-11-х класів та психологічна служба закладу провели ряд цікавих тематичних заходів щодо протидії булінгу серед школярів. 

Учні 1-го класу навчалися взаємодіяти між собою та проявляти повагу до однокласників. Для здобувачів освіти ГПД проведено заняття «Смайлик для друга», на якому діти вивчили правила дружби та виготовили подарунки однокласникам. Учні   5-х класів на занятті «У колі друзів» створювали правила для шкільної родини та вчилися спілкуватися без насильства. Школярі 8-9, 11-х класів долучилися до акції «Жити в мирі та злагоді», під час якої висловлювали побажання для учнів ЗОШ№11. 

Підсумком тижня став фотоколаж колективів — усієї дружньої шкільної родини.

 








середа, 20 вересня 2023 р.

Програма ментального здоров'я "Ти як?"

 

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською старувала комунікаційна кампанія.

Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.

За даними соціологічних досліджень, понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Українці не мають звички звертатися до фахівця: 31% громадян не вважають свої проблеми достатніми для цього. Зараз це основний бар’єр на шляху звернення по психологічну допомогу.

Так само, як здатність до адаптування, функціонування й навіть певного розвитку під час війни, перспективи повоєнного відновлення України значною мірою залежать від рівня емоційної солідарності громадян та культури піклування про ментальне здоров’я. Психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам.

У межах кампанії створено спеціальну сторінкуhttp://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та людей поруч.

Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах:

Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program 

Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program

YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program 

Twitter – https://twitter.com/howareuprogram 

Telegram – https://t.me/howareu_program 

TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program 

Viber  – https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb 

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного. Також необхідно створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно.

Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

вівторок, 22 серпня 2023 р.

 

Важливо! На базі Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області надається психологічна допомога учасникам освітнього процесу, які постраждали чи відчувають потребу у психологічній підтримці через обстріл Чернігова 19.08.2023 року

Час роботи 08:00-16:00,

запис за телефонами 605553; 691180

субота, 11 лютого 2023 р.

Тиждень безпечного Інтернету

 

В Україні майже 22 мільйони користувачів Інтернету, серед яких велика кількість дітей, тому питання безпеки в мережі більш ніж актуальне. Якщо раніше потрібно було говорити з дітьми про їх безпеку поза домом, то зараз потрібно застерігати їх від негараздів під час перебування в Інтернеті.

З метою формування навичок цифрової, соціально-емоційної грамотності та безпечної поведінки дітей у мережі до тижня безпечного Інтернету були проведені ряд цікавих заходів: заняття з елементами тренінгу  «Кібербулінг: способи розпізнання та захист» (6-7 кл.), години спілкування «Безпека та етика в Інтернеті» ( 8 кл.), профілактичне заняття «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик»  (9,11 кл.),  а для найменших учнівське самоврядування провело інтерактивні заняття «Безпечний Інтернет та соціальні мережі».


понеділок, 9 січня 2023 р.

Пошук ресурсів

4 січня практичний психолог Ковтун Л. В. та соціальний педагог Крисько О. М. провели заняття з елементами тренінгу  «Пошук ресурсів». Учителі ННВК № 16 «Престиж» навчилися  відновлювати  власний ресурсний стан за допомогою практик, перетворюючи негативні переживання на позитивні.  Учасники тренінгу отримали  практичні рекомендації щодо психологічної самодопомоги та  подарунки у вигляді побажань із «Чарівного кошика». Ми повинні навчитися жити під час війни та дбати про власні ресурси.