неділя, 6 грудня 2020 р.


Виставка малюнків «Світ без насильства очима дітей»

     Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. 

У рамках акції «16 днів проти насильства» учні 5х класів ННВК №16 «Престиж» взяли участь у виставці малюнків «Світ без насильства очима дітей»


вівторок, 7 квітня 2020 р.

Флешмоб до Всесвітнього дня здоров'я

Учні 5Б класу ( класний керівник Крисько Ольга Михайлівна) ННВК №16 "Престиж" на карантині організували  флешмоб до Всесвітнього дня здоров'я "Карантин і здоров'я: спорт вдома". Це своєрідне нагадування: залишаючись вдома, не забувайте про здоровий спосіб життя.

























Всесвітній день здоров'я


7 квітня щороку відзначається Всесвітній день здоров’я, адже саме у цей день у 1948 році було створено Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ). Щорічно святкувати цей день почали з 1950 року. Нині 7 квітня по всьому світу відбуваються заходи, покликані підкреслити важливість здорового способу життя.
Під час карантину важливо пам’ятати про своє здоровя  та дотримуватись певних правил:
1. Щоранку робіть зарядку та займайтеся спортом

Щоб бути бадьорим, робіть зарядку, бажано під музику.

2. Робіть перерви в роботі

Складіть режим дня і незабувайте правило: 8 годин сну, 8 годин роботи, 8 годин відпочинку

3. Не забувайте дихати свіжим повітрям (можна і на балконі)
4. Харчуйтеся правильно та вчасно
Вживайте більше овочів та фруктів. 

5. Памятайте про  відпочинок
 Лягайте спати не пізніше 10 години
6. Намагайтеся уникати стресів
Намагайтеся обмежувати негатив у своєму житті. Дивіться хороші фільми, більше читайте, ведіть здоровий спосіб життя і отримуйте хороші емоції. У наш час це дуже важливо.



Безпека під час карантину. Поради батькам








Матеріали використані із інтернету.

четвер, 2 квітня 2020 р.

День поширення інформації про аутизм


2 квітня – День поширення інформації про аутизм. Дітей аутистів ще називають «дітьми дощу». Аути́зм (грец. autos — «сам»; аутизм — «занурення в себе») — розлад розвитку нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної й невербальної комунікації, і повторюваною поведінкою, існують складнощі у взаємодії із зовнішнім світом, з цього приводу виникають порушення в соціалізації. 



Складові гармонійної самоізоляції




неділя, 22 березня 2020 р.

ЯК ПЕРЕЖИТИ КАРАНТИН І ЗАЛИШИТИСЬ СПОКІЙНИМИ БАТЬКАМИ?


Поради Анни Луньової, дитячого практичного психолога

Паніка – психічний стан людей — несвідомий, нестримний страх, викликаний небезпекою, що охоплює людину. Вірус – це загроза, і в умовах нестабільності, у тривозі за своє життя і здоров’я близьких, не рідко ми втрачаємо критичне мислення і впадаємо в панічні стани.
Що можна зробити, щоб уберегти себе та корисно і безпечно провести час вдома з дітьми, в умовах ізоляції у зв’язку із загрозою розповсюдження короновірусу?

1. Обмежте контакти людей в соцмережах, від яких ви отримуєте інформацію про карантин, його перебіг, актуальний стан. Оберіть для себе декілька авторитетних осіб чи джерел від яких іде суха, фактична інформація, без зайвого аналізу ситуації та особистісних оціночних суджень.
2. Відслідковуйте свої почуття. Коли діти і батьки знаходяться в обмеженому просторі досить довгий час, закономірно що виникає дуже багато різноманітних ситуацій, на які ми так чи інакше реагуємо. Дуже важливо в цей момент зрозуміти які саме у вас почуття – страх, злість, тривога, лють, роздратування чи яке-небудь інше і відчути що саме їх викликало. Оскільки, може відбутись підміна почуттів, коли, наприклад, ви можете злитись на підвищення курсу валют і через це сильно накричати на дитину за розлитий чай. Намайгайтесь розмежовувати, які саме почуття і до кого чи чого, ви відчуваєте.
3. Не замовчуйте власні переживання стосовно карантину. Діти все відчувають, вони розуміють, що є певне напруження і батьки стривожені. Необхідно спокійно пояснити дітям ситуацію простою та зрозумілою мовою, без зайвої паніки сказати про свої відчуття занепокоєння та тривоги і розповісти про елементарні правила особистої гігієни, які можуть захистити від вірусів (регулярно мити руки, не брати нічого брудного до рота, зайвий раз не цілуватися і не обійматися…). Для маленьких дітей ці правила можна перетворити на гру.
4. Утворіть ритуали. Ізоляція – це свого роду криза, це зміна стабільності і звичайного режиму. Завдання для батьків в цей час організувати нові ритуали, які забезпечать стабільність дітям. Це можуть бути: фізична зарядка в певний час, телефонні та відео дзвінки з рідними, спільне приготування їжі, ігрові турніри з різноманітних настільних чи активних ігор.
5. Організуйте дітям ігрову діяльність. Під час карантину можна пограти в різні навчальні ігри або розважальні.
·        Ігри, щоб не забути букви та цифри 
·        Настільні ігри на розвиток.
·        Розважальні ігри 
·        Активні ігри 
6. Створіть резервний список активностей та ігор з дітьми, в який можна глянути, коли буде здаватись, що зробили вже все що можливо.
7. Підтримуйте свій ресурс. Насправді батьки легко можуть взаємодіяти зі своїми дітьми, якщо мають на це ресурс і є наповнені. І тут головне зрозуміти, що в даний період ізоляції не всі ваші дії повинні мати якийсь сенс. У звичайному ритмі ми звикли ставити перед собою певні завдання, виконувати їх і від цього отримувати енергію. Наразі ситуація змінилась – необхідно навчитись отримувати задоволення від процесу, а не від результату. Дозвольте собі робити щось без конкретної цілі. Спробуйте зрозуміти, що підходить більше для вас – перегляд фільмів, рукоділля, читання книг, онлайн-навчання, спорт вдома.
Ще один важливий момент стосовно внутрішнього ресурсу – не плануйте далеко наперед. Оскільки ситуація не зовсім стабільна, не ставте конкретних планів, щоб не розчаровуватися у випадку іх нереалізації.
Матеріали використані із сайту https://dytpsyholog.com/

21 березня - День сонячних людей




21 березня  в Україні і світі  відзначаються Всесвітній день людей з синдромом Дауна. У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня).
Синдром Дауна – це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома 21. Люди з синдромом Дауна мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46. Синдром відомий ще з 1866 року й названий за ім’ям англійського лікаря, який його відкрив і описав, але причини виникнення патології були відкриті вченими-генетиками лише у ХХ столітті.
 Незважаючи на карантин, учні ННВК №16 “Престиж”, перебуваючи вдома, приєдналися до всесвітнього флешмобу "LOTS OF SOCKS", щоб показати, що всі люди рівні, незважаючи на кількість хромосом.




пʼятниця, 20 березня 2020 р.

Як говорити з дітьми про епідемію


Як "озброїтися проти вірусу"

Дитячий телеканал ПЛЮСПЛЮС і МОЗ України запустили мультфільм з порадами про те, як поводитися малечі під час карантину через коронавірус COVID-19.
Разом з героями Трикутею, Квадриком і Кружком діти дізнаються, як легко «озброїтися проти вірусу».
Відео доступне за посиланням. Наголошують, що:
  • дитина не повинна торкатися обличчя;
  • має рахувати до 30, коли миє руки з милом;
  • повинна тримати дистанцію з людьми, що мають хворий вигляд;
  • не повинна їсти сиру їжу, а лише приготовану дорослими.
І все це стане «геройською суперсилою» у протидії розповсюдженню вірусу. Крім того, рекомендації доступні у формі постера, який можна роздрукувати та повісити, щоб він щодня нагадував дитині важливі поради.


Матеріали використані з сайту: